ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9287767
*
nr 928 7767
Spegel
, höjd: 162+ 75 cm
Kondition: skadad
Utrop:
2.000 kr
Såld:
1.700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 1 december 2014
kl 19:17:43
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/11 19:28:08
1
Vinnande bud
1/12 10:11:44
2
1.600 kr
1/12 10:11:44
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Kondition: skadad
Läs om budbetjänten
nr 928 7767
Spegel
, höjd: 162+ 75 cm
Kondition: skadad
Utrop: | 2.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 1 december 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/11 19:28:08 | 1 | Vinnande bud |
1/12 10:11:44 | 2 | 1.600 kr |
1/12 10:11:44 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27